Amerikai csillagász, kozmológus, asztrofizikus, asztrobiológus, író, tudományos ismeretterjesztő, és a tudomány szószólója a csillagászat és más természettudományok területén
Azok a doktrínák, melyeknek nincsenek előrejelzéseik kevésbé meggyőzőek, mint azok, amelyeknek helyes előrejelzéseik vannak; ezek azután sikeresebbek, mint azok a doktrínák, melyek téves előrejelzéseket adnak.
De nem mindig. Egy kiemelkedő amerikai vallás magabiztosan megjövendölte, hogy a világ 1914-ben véget fog érni. Nos, 1914 elérkezett és el is múlt, és noha annak az évnek az eseményei kétségtelenül bizonyos jelentőséggel bírnak, a világ, legalábbis amennyire meg tudom ítélni, úgy tűnik, nem ért véget.
Legalább három válasz létezik, amelyet egy szervezett vallás adhat egy ilyen meghiúsult alapvető prófécia nyomán.
Mondhatták volna azt, hogy "Ó, azt mondtuk '1914'? Annyira sajnáljuk, '2014'-re gondoltunk. Egy kis hiba csúszott a számításainkba. Reméljük nem okoztunk neked semmilyen kellemetlenséget." De ezt nem mondták. Mondhatták volna, hogy "Nos, a világ véget ért volna, ha mi nem imádkozunk olyan keményen, és nem járunk közben Istennél, aki így megkímélte a Földet." De ezt sem mondták. Ehelyett valami sokkal zseniálisabbat tettek. Bejelentették, hogy a világ valójában véget ért 1914-ben, és ha mi többiek ezt nem vettük észre, az csupán a mi nézőpontunk. Megdöbbentő, hogy az ilyen átlátszó kifogások ellenére ennek a vallásnak egyáltalán még vannak hívei. A vallásokat azonban kemény fából faragták. Vagy nem jelentenek ki olyan dolgokat, amelyek megcáfolhatóak, vagy gyorsan átalakítják a doktrínáikat, miután megcáfolták őket. Az a tény, hogy a vallások ilyen szégyentelenül becstelenek lehetnek, és ennyire semmibe veszik híveiknek intelligenciáját, és mégis virágzanak, nem jelez túl sok jót a hívők éleselméjűségéről. Azt azonban mégis jelzi, ha szükséges ennek demonstrációja, hogy a vallásos tapasztalat mélyén létezik valami, ami feltűnően ellenáll a racionális vizsgálódásnak."
1979-ben Sagan kiadta a Broca agya (Broca’s Brain) - gondolatok a tudomány romantikájáról című könyvét ("Broca agya"). Ebben nem tesz kifejezetten említést Jehova Tanúiról, de az elbeszélés egyértelmű.
Utolsó kommentek