Miként gondolkodnak a hírös város vénei?
Előzmény itt: Quod licet Iovi, non licet bovi
Folytatás:
***
2013. március 25.
Szia Mari!
Ahogyan ígértem utánanéztem a tombolával kapcsolatos információknak és megkérdeztem az érintett vén társaimat is, akiknek bővebb ismeretük van e témakörben. Ők maguk is megvizsgálták az a kiadványt, melyet az sms-edben ajánlottál a figyelmünkbe.
A következő információk segítettek, hogy tisztán lássak, és biztos neked is segíteni fognak:
- A kiadványaink meghatározása szerint szerencsejátéknak az minősül, amikor valaki más(ok) vesztesége árán nagy nyereséghez jut. Ez azért veszélyes szokás, mivel a mohóság, és kapzsiság nyilvánul meg benne, valamint függőséget okozhat.
Szerencsejáték volt-e a tombolahúzás az alapítványi esten?
- A nyereménytárgyak nem a tombolajegyek árából tevődött össze, hanem a szülők önkéntes felajánlásai voltak, és értékük igen csekély volt például egy lottónyereményhez képest (is).
- A részvételhez szükséges tombolajegyek árát az alapítvány javára fordították. Az összeg a gyermekek tanulási körülményeinek javítására, eszközök fejlesztésére, és étkeztetésre lesz felhasználva.
- A tombolán nem voltak károsultak, akik nagy nyereség reményében fizettek volna be. Sok adomány, vagy nyereséget felajánló család nem is vett részt a játékban.
- A tombolán bár sorshúzás volt, ennek nem volt vallásos jellege. Inkább a játék része volt, ahogyan a legtöbb ártalmatlan családi társasjátékban is van kártyahúzás, vagy zsetonok, melyek jót vagy rosszat hoznak a játékban részt vevőknek.
Az érintett testvérek elmondták, hogy az esemény nem szerencsejáték volt, és részükről nem nyilvánult meg sem a mohóság sem a kapzsiság, ugyanakkor örültek, hogy jótékony célokat szolgálhattak a jegyek megvásárlásával. Azonban ha téged, vagy mást megbotránkoztat a dolog, a jövő évi tombolán nem veszik át a nyereményeket. A szeretet erre indította őket.
A vén testvérek nem vették rossz néven az érdeklődésünket, sőt felajánlották, hogy ha szükséges segítenek a Biblia más útmutatásainak is a következetes és szeretetteljes alkalmazásában.
Testvéri szeretettel üdvözöllek: Koordinátor
***
2013. március 27.
Kedves Koordinátor!
Köszönöm, hogy időt szakítottál rám, és igyekeztél megnyugtató választ adni kérdéseimre.
Sajnálom, hogy sem írásszöveggel, sem pedig kiadványokkal nem támasztottad alá az érveiteket.
Írod: "A kiadványaink meghatározása szerint szerencsejátéknak az minősül, amikor valaki más(ok) vesztesége árán nagy nyereséghez jut." Melyik kiadványok írják azt, hogy "nagy nyereséghez" kell jutni? Jézus azt tanította, hogy aki a kevesen hű, az a sokon is.
Miért kell négy pontban is arról beszélni, egyáltalán kérdésként feltenni, hogy szerencsejáték volt-e a tombola az alapítványi esten? A tombola az egy szerencsejáték, egy sorsjegy, amiért az emberek, mindenütt a világon pénzt adnak, várnak a sorsolásra, mivel összegtől függetlenül, de nyereményeket remélnek tőle!
"2. A részvételhez szükséges tombolajegyek árát az alapítvány javára fordították. Az összeg a gyermekek tanulási körülményeinek javítására, eszközök fejlesztésére, és étkeztetésre lesz felhasználva."
Ne haragudj, de ez farizeuskodás, mivel lehetősége volt minden szülőnek arra, hogy pénzzel támogassa ezeket a célokat! Minden szülőnek ki kellett tölteni és aláírva vissza küldeni egy nyomtatványt, amit az iskola küldött, amiben néhány lehetőség volt felkínálva, amivel segíthetnek az alapítványnak a szülők. Ebben első közt volt, hogy tud-e valamekkora pénzösszeget felajánlani a jótékony célokra! Lehetőség volt önkéntes munkákra az iskola érdekében, aztán fel lehetett kínálni szendvicseket, üdítőt, stb.
Aki őszinte szívvel pénzt tud és akar is juttatni az általad leírt nemes célokra, annak nincs szüksége egy szerencsejáték, ártatlannak tűnő formájában ezt megtenni. Különösen véneknek, akiknek utánoznom kellene a hitüket, akiket mindenki jobban figyel, mint egy átlagos testvért. Gyorsan híre ment az ott történteknek, ami sokakat felzaklatott!
"3. A tombolán nem voltak károsultak, akik nagy nyereség reményében fizettek volna be..." Újra a NAGY nyereségen a hangsúly!
Kérdezni szeretném tőled, ha én játékból veszek egy kaparós sorsjegyet, vagy bemegyek a lottózóba, ahol még nem is dolgozhat egy keresztény, és veszek egy lottót, - mivel a szerencsejáték zrt. honlapján olvasható, hogy a bevétel egy bizonyos összege az állam jólétét szolgálja, - vajon nem jelent gondot a gyülekezetben? Mi van akkor, ha soha nem nyerek semmit, ha mégis, csak keveset? Az általad, vagyis a kiadványok általi meghatározás lép érvénybe, miszerint az a szerencsejáték, ha nagy nyereséghez jutok? Ez szintén farizeus szöveg!
"4. A tombolán bár sorshúzás volt, ennek nem volt vallásos jellege. Inkább a játék része volt, ahogyan a legtöbb ártalmatlan családi társasjátékban is van kártyahúzás, vagy zsetonok, melyek jót vagy rosszat hoznak a játékban részt vevőknek."
Koordinátor! Nem hiszem el! Ennyire hülyének néztek? Mari vagyok, de nem hülye! Újabb kérdés: Mi van akkor, ha valaki bemegy a lottózóba és Istent és az összes vallásos úgynevezett istenségeket szidva veszi meg a szelvényeket, mert játszani szeretne csupán? Szerinted lenne vallásos jellege a dolognak? Mi az, hogy vallásos jelleg? Szerintet hány lottózó ember hisz Fortunában, vagy akárki istenségben?
Játék volt csupán a tombolázás? Miért nem adták a közösbe a nyeremény tortát és miért vitték haza a nyereményeket, mert az igazi szeretet tombolt bennük, az adományozás kívánsága?
Ártalmatlan családi társasjátékok? Na én kerestem neked kiadványt erről az egész kiszínezett történetről, amit a követésre méltó vének szeretnének velem megetetni!
w02 11/1 Olvasók kérdései. Kis összegben is helytelen fogadni?
Csak részleteket idéznék belőle, de tanulmányozzátok át az egészet!
"Isten Szava nem tartalmaz sok részletet a szerencsejátékkal kapcsolatban, de eleget mond ahhoz, hogy tudjuk, hogy mindenféle szerencsejáték ellentétes a bibliai alapelvekkel. ...
Némelyek úgy érvelhetnek, hogy ha valaki kis összegekben fogad, amikor oldott légkörben kártyázik, vagy társasjátékozik a hozzátartozóival, vagy a jó barátaival, az csupán ártatlan szórakozás. Persze lehet, hogy aki kis összegben fogad, nem érzi úgy, hogy kapzsi, önző, versenyszellemű vagy babonás lenne. De milyen hatással van a játéka azokra, akikkel játszik?
Ez különösen igaz a gyerekekre. Sok olyan gyerek van, aki tapasztalta a kis összegű fogadás megnyerésével járó izgalmat, kísértést érez arra, hogy nagyobb összegeket tegyen meg tétnek. ...
A szerencsejáték - függetlenül a fogadás összegétől és attól, hogy játszanak-e gyerekek - veszélyezteti a szellemiségünket, ezért el kell kerülnünk. Amikor társasjátékokat játszanak ...kikapcsolódásként, tanácsosabb, ha csupán leírják az eredményeket, vagy egyszerűen csak szórakoznak, és nem tartják számon az állást. Azok a bölcs keresztények, akik törődnek a saját szellemiségükkel, valamint a barátaikéval és a családtagjaikéval, nem űznek szerencsejátékot, még kis összegekkel sem."
Koordinátor! Szerinted a vének gyermekei mit tanultak a "játékból"? Mit vont le a Milán, vagy a Juventusz? Megmondom én! Azt, hogy NYERTÜNK! Tombolát vettek a szüleim és SZERENCSÉNK volt!
Az általam javasolt kiadvány is egyértelművé teszi, hogy egyes keresztények még a nem kifogásolható,áruházak által felkínált nyerési lehetőséget is elutasítják, mert nem akarnak megbotránkoztatni senkit.
Nekünk évekbe került, mire az iskolában tudatosítottuk, mit NEM csinálnak gyermekeink! Erre most vének gyorsan lerombolták a képet, amit a nevelők kialakítottak Jehova Tanúiról.
"Az érintett testvérek elmondták, hogy az esemény nem szerencsejáték volt, és részükről nem nyilvánult meg sem a mohóság sem a kapzsiság, ugyanakkor örültek, hogy jótékony célokat szolgálhattak a jegyek megvásárlásával. Azonban ha téged, vagy mást megbotránkoztat a dolog, a jövő évi tombolán nem veszik át a nyereményeket. A szeretet erre indította őket.
A vén testvérek nem vették rossz néven az érdeklődésünket, sőt felajánlották, hogy ha szükséges segítenek a Biblia más útmutatásainak is a következetes és szeretetteljes alkalmazásában."
Azt mondták az érintett testvérek? Akkor meggyőztél! Majd amikor én jövök ki a lottózóból, szelvénnyel a kezemben, én is ezt mondom, hogy ez nem az, amire te gondolsz! Örülök, hogy az érintettek örülnek, mivel jót cselekedtek! Ezt a Társulatnak én is megírom, talán megjelenik az Őrtoronyban, mint jó tapasztalat!
Annak meg különösen örülök, hogy ekkora szeretet van bennük, sőt még segítenek is nekem további bibliai értelmezésekben, mint ahogyan ebben is.
Kedves Koordinátor! Amennyiben ez a válaszotok tényleg komoly volt, akkor el vagyok keseredve. Ez azt jelenti, hogy vagy te is így gondolkodsz, vagy csupán nem szeretnél a vénekkel szembekerülni és muszáj védened őket. Sajnálom, de ha nem tudtok igazából megnyugtatni, a körzetfelvigyázót is megkérdem róla, de a Társulatot is. Tudom, jön a megállapítás egyesektől, hogy a hülye Mari lázadozik már megint, pedig csak tényleg aggódok és felmerül bennem a kérdés, hogy érdemes-e járnom a gyülekezetbe, ameddig csak ezt látom.
Nem akarok kötözködni, csak tényleg nehéz nekem. Remélem megértesz.
Szia. Mari
***
2013. március 28. Koordinátor:
Szia Mari!
Köszönöm én is őszinte soraid.
Őszintén szólva sok mindent nem tudok már hozzáfűzni a történtekhez, főleg amiatt is mert nem vagyok benne érintve. A tombola jegy ára adomány volt, amivel a többi adakozási lehetőséggel együtt éltek a testvérek. Azt is felajánlották, hogy ha ez valakit zavar, akkor ezentúl nem vesznek benne részt..
Bízva bízom abban, hogy erős felindultságodat nem a múlt eseményei magyarázzák, és velünk együtt az a célod, hogy a mostani helyzetnek is egy szeretetteljes, békés, és mindenki számára megnyugtató lezárása legyen.
Éppen ezért javasolni szeretném, hogy mielőtt a fiókhivatalhoz, vagy a körzetfelvigyázóhoz fordulnál, keresd meg az érintett testvéreket személyesen, ahogyan a Máté 18:15 írja. Ez szeretetre vallana a részedről, ahogyan talán majd ők is szeretnének veled beszélni a Máté 5:23,24 szellemében. Ebbe már nem avatkoznék bele.
Kívánom, hogy legyen sikeres a dolog lezárása.
Másrészről örömmel tájékoztatlak, hogy az Emlékünnepen 205-en vettünk részt, aminek azért is örülünk, mert szélsőséges időjárási viszonyok voltak, főleg Dóc környékén. Sajnálom, hogy nem találkoztunk ezen a fontos eseményen. Talán beteg voltál, vagy egy másik gyülekezet összejövetelén vettél részt.
Legyen szép napod!
Testvéred: Koordinátor
***
2013. március 28., Mari:
Szia koordinátor!
Csodálkoztam volna, ha még sok mindent hozzá tudtál volna fűzni a hű és értelmes rabszolga által leírt, keresztényi követelmények kimagyarázása érdekében.
Igen, a tombola ára adomány volt. A nyeremény az mi volt? Te valamiért nem vagy érintve, nem vettél ebben részt! Talán azért, mert te is gyanúsnak, megkérdőjelezhetőnek tartod az egész dolgot? Én gyanítom, de azt is, hogy érezned kell ennek a dolognak a valódi lényegét. Itt vének, elöljárók, példaképek vannak érintve, akiknek jól kiiskolázott lelkiismeretük kellene,hogy legyen, jobb, mint az enyém.
Azért többen is érdekesnek tartják, hogy az egyik vén, nem túl régen, egy drága TV-t is NYERT egy áruházi sorsjeggyel, most meg tombolával is sikeres volt. Nekem ebből az jön le, hogy az illető szereti a szerencse keresést, meg szereti mindég magyarázni, miért is helyes az, amikor ő nyer. Te is mondtad, hogy a becsületesség látszata is fontos! A látszat nincs meg, mert a szív csalárd.
Amikor nekem írtál, azt elküldted az illetékeseknek is, hát azt is továbbíthatod nekik, amiket én írtam neked, mert azt végül is nekik szántam, te nem vagy vádolható ebben. A véneknek vádtól mentesnek kellene lenni, ezért ez kínos helyzet. Szerinted, ha erről kellene előadást tartaniuk, vagy az általam is idézett kiadványokat tanítani a gyülekezetben, azt hogyan tennék meg? Jó lelkiismerettel, vagy szintén el akarnák hitetni a hóemberrel, hogy tényleg jó neki a meleg!
Felindultságom csak folytatása az eddigi, általam tapasztalt, a vénekkel is kapcsolatba hozható igazságtalan eljárási módszerekkel. Én azt szeretném látni a gyülekezetben, amit tanultam, de ez sokszor nincs meg, ami a tökéletlenségnek is köszönhető, de amikor én ezeket, amik bántanak, szóvá merem tenni, csak megjegyeznek, bírói bizottság elé hívnak, lázadónak tartanak! Én nem szeretem a képmutatást, az igazságtalanságot, ezért is folyton neked mondok el mindent. Tudom, hogy neked sem könnyű a dolgod, nem is várom el, hogy mindent te oldj meg. Mindég csak azt hallom, ha gondom van, hogy várjunk Jehovára, közben semmi nem oldódik meg. Nem kell várni mindenben Jehovára, mert egy csomó dologban Jehova már elmondta a véleményét, csak oda kéne figyelni rá! Amikor én idézek a vezető testület írásaiból, kinek van joga arra, hogy azt csűrje, csavarja, másképpen kezdje értelmezni?
Nem is terhellek tovább ezzel, látom, hogy semmi értelme. Azért ha az érintett vének szeretnék tisztázni magukat, akkor csak a Bibliából, vagy kiadványokból idézzenek.
Minden jót! Mari
Utolsó kommentek