- Az emberek agyát le kell foglalni másod- és harmadrangú problémákkal, figyelmüket el kell vonni a valós és súlyos szociális gondokról. Támaszkodjunk a bulvársajtóra, amely hű szolgánk lesz.
- A népnek úgy kell tekintenie vezetőire, mint a nemzet megmentőire. Ennek érdekében hamis riasztások és nemlétező fenyegetések tömkelegét kell rájuk zúdítani, amelyek miatt aggódni, később szorongani kezdenek. Ha a szorongás elérte a kritikus szintet, lépj közbe és oldd meg a (máskülönben nem létező, csak általad gerjesztett) problémákat. Hálásak lesznek, s önmaguk fogják kérni szabadságjogaik csorbítását.
- A nemzetnek mindig készen kell állnia arra, hogy valami rosszabb következik. A kemény megszorító intézkedéseket fokozatosan kell bevezetni, mert így az emberek hozzászoknak a rosszhoz, sőt: örülnek, hogy még mindig nem a legrosszabb következett be.
- A nemzetet meg kell győzni arról, hogy minden rossz, ami aktuálisan történik, az kizárólag azért van, hogy a szebb jövőt biztosítsuk számára. Vagy ha nem a számára, akkor a gyermekei, esetleg unokái számára.
- Az embereket le kell szoktatni a gondolkodásról, nehogy megértsék az ok-okozati kapcsolatokat. Ennek érdekében egyszerűen kell megfogalmazni az üzeneteket, minimális szókinccsel, rövid mondatokban. A hallgatóság ily módon naiv lesz és hajlamos az információs beetetések elfogadására.
- Minden adandó alkalommal az emberek érzelmeire kell hatni, mert az érzelmeket sokkal könnyebb manipulálni, mint a rációt.
- Az embereket a lehető legnagyobb tudatlanságban és műveletlenségben kell tartani, mert így nem kérdeznek fölöslegesen. Butítsd le az oktatásügyet, tedd korrupttá és hozd a működésképtelenség küszöbére. Egy ilyen iskolarendszer a közvélemény manipulálásának ideális eszköze.
- A népet el kell zárni az objektív tájékozódás/tájékoztatás minden forrásától. Ennek érdekében pénzügyileg támogatni kell azokat a médiumokat, amelyek butítják és félretájékoztatják az embereket, s gazdaságilag el kell lehetetleníteni azokat, amelyek ennek ellenkezőjét próbálják elérni.
- Az egyénben fel kell ébreszteni a szégyen- és tehetetlenségérzetet és választandó alternatívaként ezzel szembe kell állítani az igazodási és csatlakozási kényszert. Az egyéniségeket nélkülöző nyájat mindig könnyebb irányítani, ellenőrizni és befolyásolni.
- Mindent meg kell tenni az egyének megismerése érdekében. Titkos nyilvántartásokat kell létrehozni az egyén különféle (ízlésbeli, politikai, ideológiai, viselkedési) preferenciáiról, de ezeket a lépéseket a legnagyobb titokban kell tartani.
A szerző Sylvain Timsit
Utolsó kommentek