Az Őrtorony tanulmányozásra szánt kiadása, 2012. 05. 15.; Visszatükrözöd Jehova dicsőségét? c. cikk, 13. bekezdés.
13. Jehova gyűlöli a bűnt, és nekünk is így kell éreznünk. Igen, a lehető leginkább távol kell tartanunk magunkat a helytelenségtől, és nem szabad azt próbálgatnunk, hogy meddig mehetünk el anélkül, hogy felülkerekedne rajtunk a bűn. Például ügyelnünk kell, nehogy hatással legyen ránk a hitehagyás, ugyanis ez a bűn alkalmatlanná tenne minket arra, hogy dicsőítsük Istent (5Móz 13:6–9). Ezért kerüljük a hitehagyottakat és azokat, akik testvérnek mondják magukat, de szégyent hoznak Istenre. Még akkor is így kell tennünk, ha a családtagjainkról van szó (1Kor 5:11). Semmi hasznunk sem származik abból, ha megpróbáljuk megcáfolni a hitehagyottak érveit, vagy azokét, akik bírálják Jehova szervezetét. Sőt, szellemileg veszélyes és helytelen elolvasni a nézeteiket, akár nyomtatott formában, akár az interneten.
Tanulmányozási kérdés a 13. bekezdéshez: "Miért kell gyűlölnünk a bűnt, és mire fog ez indítani minket?"
***
"Mit jelent az, hogy kerüljük a hamis tanítókat? Nem fogadjuk őket az otthonunkban és nem is üdvözöljük őket. NEM FOGJUK elolvasni a kiadványaikat, megnézni azokat a tévéműsorokat, amelyekben szerepelnek, MEGLÁTOGATNI A WEBLAPJAIKAT, VAGY KOMMENTÁLNI AZ INTERNETES BLOGJAIKAT. Miért ragaszkodunk annyira ehhez? A szeretet késztet erre minket." - Őrtorony, 2011. június 15.
***
Ez a Szervezet által alkalmazott érzelmi zsarolás, lelki terror igazi arca, az "ellenfolyamatra" történő kondícionálás.
Ajánlott tanulmány: Vitázás Jehova Tanúival
Mi az az "ellenfolyamat"? Részlet az ajánlott tanulmányból:
Ellenfolyamat [2]
Bezárt szemek, fülek és elme
Az ellenfolyamat/ellenfeldolgozás az információk feldolgozásával szembeni ellenállás.
Az ellenfolyamat egy egyszerű példája figyelhető meg a horrorfilmek alatt. A közönség néhány tagja becsukja vagy eltakarja a szemét, amikor különösen borzalmas jelenetek láthatók. A kép - vagy annak elképzelése - túlságosan megrázó ahhoz, hogy feldolgozzák.
[Hasonló jelenséget súlyos balesetek helyszínén is megfigyelhetünk. Míg egyesek elfordítják a fejüket és oda sem mernek nézni, addig más járókelők a súlyos sérültek segítségére sietnek a mentők kiérkezéséig. - a ford.]
Ez talán összefügg azzal a gyermeki elképzeléssel, hogy „Ha én nem látom, akkor ő sem lát engem” (vagy pedig „...akkor nincsen ott”). A felnőttek sokkal kifinomultabb módokat találnak a „szemük bezárásához”; tudják, hogy elkerülhetik a szenvedést, ha figyelmen kívül hagynak bizonyos dolgokat. Amikor egy (társadalmi célú) tévéreklámban pénzért könyörgő embereket látsz, hogy azzal segíthessenek az éhező gyermekeken, figyeld meg hány ember lesz a szobában hirtelen más dolgokkal elfoglalva.
Azzal, hogy elterelődik a figyelmünk (kiüresedünk), amikor aggasztó/felkavaró információkkal szembesülünk, a lelki egyensúlyunkat védelmezzük. Az, hogy mitől fordulsz el, attól függ, mit vagy képes feldolgozni.
A fenti példák jól mutatják, hogy a bizonyos információk feldolgozásának elkerülésére tett intézkedések a mindennapjainkban is ott vannak az orrunk előtt. Ezt nevezzük ellenfolyamatnak.
Láthatatlan páncél
Az ellenfeldolgozó cselekvések/fellépések idővel szokásossá, majd végül reflextevékenységgé válnak. Ez javítja a védelmi képességünket, hiszen alig vagyunk tudatában annak, amit reflexszerűen teszünk.
Az ellenfolyamat tipikusan egy személyes dolog: megvan a jogod ahhoz, hogy megválaszd, minek hagyod kitenni magad. Azonban amikor egy másik emberrel beszélsz, az ellenfolyamat jelenléte frusztrációhoz vezethet. A másik személy talán így kiált fel: „Te szándékosan nem érted a lényeget!” (vagy „Te vak vagy!”), miközben nem érted annak okát, hogy miért nem történik előrelépés. Mivel az ellenfolyamat reflexszé válik, nem veszed észre,
amikor ezt teszed / alkalmazod.
Az ellenfolyamat egyik aggasztó aspektusa az, hogy addig folytatja működését, ameddig szükséges. Tegyük fel, hogy egy „lehengerlően logikus érvelést” szegezel egy Tanúnak. Talán eléred, hogy megdöbben és elnémul. Azonban a következő napon ugyanolyannak tűnik majd, mint előtte. Az történt, hogy megpróbálta megsemmisíteni a
problémát valamilyen módon. Talán úgy döntött, hogy ez „hülyeség”, „lényegtelen” vagy „túl okos”. Talán egyszerűen csak arra kényszerítette magát, hogy elfelejtse (a Tanúk egyik technikája, amelyre úgy hivatkoznak: „Várj Jehovára”).
Előfordulhat, hogy szükségesnek találod megismételni az érvelést az elejétől kezdve. Azonban valószínűleg nem leszel képes erre az ellenfolyamat miatt, amely továbbra is működve fel fogja ismerni a veszélyt. Ez további kiegészítő védelmi intézkedéseket fog előhívni, hogy megakadályozzák az információk feldolgozását.6
Menekülés a veszély elől
Az ellenfolyamatot a kognitív disszonancia aktív elkerülésének is nevezhetjük. Olyan információt kínálsz valakinek, amelyről nem akar tudni, mivel túlságosan nyugtalanító a számára. Meg kell tőle szabadulnia valahogyan.
Amikor annyira közel vagy egy személy legbenső énjéhez, hogy így reagál, érdemes feltenned a kérdést, hogy van-e bármi esélyed a védelme áttörésére. Hosszú időn át dolgozott azon, hogy finomra hangolja az ellenfolyamatát, és egyértelműen nagyon jól működik. Ha továbbra is erőlteted a kérdést, talán egyfajta mentális támadásnak / zaklatásnak fogja érzékelni azt, és nem tudod megjósolni, hogy egy személy mit fog mondani vagy tenni egy ilyen szituációban / helyzetben.
A teljes tanulmány: Vitázás Jehova Tanúival
Utolsó kommentek